Buradasınız

FBI Çin bağlantılı siber saldırılarla iligli uyarıda bulundu

Yönetici tarafından Sa, 2014-10-28 06:28 tarihinde gönderildi

ABD Federal Soruşturma Bürosu ABD şirket ve kurumlarına Çin hükümeti ile bağlantılı kişiler tarafından yapılan siber saldırılarla ilgili bir uyarı yayınladı.

Yayınlanan bildiride sirket ve kurumların kendi sistemlerinin bu saldırılardan etkilenmiş olup olmadığını ve eğer devam eden bir etki var ise bunları azaltmak için atılabilecek adımların neler olduğunu belirlemeye yardımcı olacak bilgiler de yer alıyor.

Bu duyuru ABD'de siber güvenlik alanında faaliyet gösteren Cisco, FireEye, F-Secure, iSIGHT Partners, Microsoft, Tenable, ThreatConnect, ThreatTrack Security, Volexity, Novetta ve Symantec gibi şirketlerin 2009'da Google'ı etkileyen "Operation Aurora" saldırısının arkasındaki siber korsanların engellenmesi için birlikte çalıştıklarını açıklamalarından bir gün sonra yapılmış oldu.

Novetta tarafından "Axiom" adıyla isimlendirilen grup farklı kaynaklar tarafından Hidden Lynx, Elderwood, Voho, DeputyDog, Ephemeral Hydra ve ShellCrew olarak isimlendirilmiş olan gruplar ile benzerlikler taşıyor.